uroczystosc-img-4.jpg

,,13 czerwca 1999 roku niebo nad Radzyminem jaśnieje.

Dzień wstaje, mieszkańcy budzą się ze snu.

W tym dniu wizyta Ojca Świętego

I nie zapomni nikt wydarzenia tego…’’.

        Fragment wiersza, który przeczytała autorka pani Hanna Groszyk rozpoczął akademię po uroczystej Mszy Świętej 13.06.2017r. celebrowanej przez proboszcza księdza Piotra Kluka w Kościele w Słupnie o godz. 12.00, poświęconej 18 rocznicy przyjazdu Świętego Jana Pawła II w nasze strony. W programie słowno-muzycznym wystąpił chór ,"Radość" z Radomyśli pod kierunkiem pani Anety Karczmarskiej oraz uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie ze swoim opiekunem panią Urszulą Bartosiak.

           Artyści wykonali przepiękne pieśni, między innymi: Hymn Synodu, Barkę, Czarną Madonnę, Moje miasto Wadowice, Matko o twarzy jak Polska ziemia czarnej. Utwory opatrzone były słownym komentarzem. Na twarzach zgromadzony widoczna była radość, zaduma i refleksja. Przypomnieliśmy także, że śmierć Jana Pawła II wywołała w ludziach nie tylko ból i rozpacz ale również w tym cierpieniu zbratała znaczną część ludzkości. Dodatkowo można było oglądać wystawę zdjęć poświęconych różnym momentom życia Świętego Jana Pawła II.

    Chór "Radość” wystąpił jeszcze raz dla parafian zgromadzonych w Kościele w Słupnie o godz. 18.00. Artyści otrzymali moc gratulacji i owację na stojąco, uczestnicy skandowali "dziękujemy, dziękujemy", co z kolei wywołało duże wzruszenie wśród występujących.

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie Pani Anna Madoń oraz proboszcz ksiądz Piotr Kluk wyrazili swoje uznanie dla występujących artystów: Chóru "Radość", uczniów klasy 2a i organizatorki z ramienia szkoły pani Urszuli Bartosiak, która również jako prezes Instytutu Tradycji Narodowej była sponsorem całego wydarzenia.

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI "W IMIĘ PAMIĘCI" W SŁUPNIE 13.06.2017r.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1